 |
 |  |  |  | | |  |
|
1.800: 22.11.2011, 13:15
|
Servicemitteilung von Arto
|
|
|
|
1.782: 17.02.2009, 19:46
|
Servicemitteilung von Arto
|
|
|
|
DETTE ER EN AUTOMATISK BESKED Du har fået fjernet "Billede af mig", da dit profilbillede efter vores vurdering ikke opfylder kravene til brug af funktionen. "Billede af mig" kan være blevet fjernet fordi: - det ikke er et billede af dig selv - man ikke kan se hele dit ansigt - der er flere personer på billedet - billede passer ikke sammen med oplyste alder - billedet er redigeret - der er store hvide områder på billedet - billedet er mere end 3 år gammelt - billedet vender forkert (på siden, hovedet etc.) - billedet er meget utydeligt Bemærk at Arto's administratorer skal kontrollere tusindvis af billeder hver dag og der kan derfor ske menneskelige fejl. Er "Billede af mig" blevet fjernet uberettiget da slå det til igen, så vil billedet blive kontrolleret igen :-)
|
Hvad så din Gangster! xD
|
|
1.780: 11.01.2009, 16:40
|
Servicemitteilung von Arto
|
|
|
|
DETTE ER EN AUTOMATISK BESKED
Du har fået fjernet "Billede af mig", da dit profilbillede efter vores vurdering ikke opfylder kravene til brug af funktionen.
"Billede af mig" kan være blevet fjernet fordi:
- det ikke er et billede af dig selv - man ikke kan se hele dit ansigt - der er flere personer på billedet - billede passer ikke sammen med oplyste alder - billedet er redigeret - der er store hvide områder på billedet - billedet er mere end 3 år gammelt - billedet vender forkert (på siden, hovedet etc.) - billedet er meget utydeligt
Bemærk at Arto's administratorer skal kontrollere tusindvis af billeder hver dag og der kan derfor ske menneskelige fejl. Er "Billede af mig" blevet fjernet uberettiget da slå det til igen, så vil billedet blive kontrolleret igen :-)
|
|
1.778: 11.12.2008, 09:05
|
Servicemitteilung von Arto
|
|
|
|
CO ADMIN BESKED ***************
Dit profilbillede i toppen af din profil er blevet fjernet, da det ikke opfyldte kravene til profilbilledet pga.:
* Dit ansigt var ikke fuldt synligt pga. solbriller, der dækkede for dele-af-dit-ansigt samt..
* Billedkvaliteten var for grynet/sløret/uskarpt.. det bevirker, at dine ansigtstræk udhviskes, så dit ansigt ikke fremstår fuldt-synligt (tydeligt), som det er påkrævet.
Med venlig hilsen - Arto's Redaktion
|
|
1.777: 11.12.2008, 10:05
|
Servicemitteilung von Arto
|
|
|
|
DETTE ER EN AUTOMATISK BESKED
Du har fået fjernet dit profilbillede, da det ikke oveholder Arto's retningslinjer.
Bemærk at ved gentagende brud på retningslinjerne kan du risikere at få din profil spærret uden yderligere varsel!
|
|
hej hvad laver du. det er sarah fra klassen
|
|  |  |  |  |
|
|
|  |
 |
 |
 |
|
|
|